BİYOGRAFİ

1980 yılında İzmir’de doğdu. Müzik hayatına ortaokul yıllarında gitar çalarak başladı. İzmir Güzel Sanatlar Lisesi viyolonsel bölümüne girmeye hak kazandı. Dört yıllık eğitimi süresince viyolonsel, piyano, orkestra, armoni, duyum ve solfej dersleri aldı.Lise döneminde klasik eserlere olan hayranlığının yanı sıra caz müziğine de yoğun bir ilgi duymaya başladı.Bu ilgi zorlu bir süreci de beraberinde getirdi.O dönem için İzmir’de aradığı imkanı bulamadı, bu yüzden İstanbul’a yerleşmeye karar verdi.

19 yaşında genç bir gitarist olarak İstanbul müzik piyasasında kısa süre içinde kendine yer buldu. Hayranlık duyduğu müzisyenleri izlemenin, onlarla aynı sahneyi paylaşmanın heyecanı ve motivasyonu ile son derece disiplinli çalışarak müzisyenlik hayatında çok hızlı ilerleme kaydetti. Kendisini caz gitaristi olarak yetiştirmek istiyordu, bu işin okulunu okumaya karar verdi ve Yıldız Teknik Üniversitesi Caz Gitar bölümünü kazandı. Üniversite döneminde gitar, caz teori, ear training, ensemble, caz dönemleri ve analiz, form bilgisi, solfej, müzik tarihi ,ses teknolojileri, bilgisayar ortamında müzik yazımı, cubase ve aranjman dersleri aldı aynı zamanda önemli müzisyenler Ricardo Moyano, Darious Brubeck, Rene Macaryan, Neşet Ruacan, Hasan Cihat Örter, Kamil Erdem ve Şevket Akıncı ile çalıştı Wolfgang Muthspiel ile workshopp’lara katıldı.

Müziğini günden güne bir adım daha öteye taşırken bir yandan da eğitimciliğe büyük önem veriyordu. Sahne çalışmalarının yanında dersler veriyor, workshopp’lar düzenliyordu. Bu sayede, edindiği tecrübeleri öğrencilerine aktarmak istiyordu ve son derece başarılı sonuçlara ulaştı. Yeni öğretim yöntemleri geliştirdi, kendi metodlarını hazırladı, öğrencilerinin gelişiminde büyük ölçüde ilerleme sağladı, çeşitli okullara lisans düzeyinde öğrenciler hazırladı ve bir çok gitarist yetiştirdi.

Bundan sonra gerek profesyonel müzik hayatına gerekse eğitimciliğe doğduğu şehir olan İzmir’de devam etme kararı aldı. Halen albüm, sahne ve eğitim çalışmalarına İzmir’de kendi stüdyosunda devam etmektedir.

VİDEOLAR